Reklama
Reklama

"SŁONECZKO" = SEX?

Podobno w dzisiejszych czasach młodzież dojrzewa znacznie szybciej. Tak sobie myślę, że na pewno nie chodzi tu o to emocjonalne dojrzewanie. Jestem licealistką i słuchając, w jakie zabawy grają moi, o kilka lat młodsi koledzy i koleżanki, robi mi się zwyczajnie niedobrze.

Jak można tak bezcześcić swoje ciało? Swoją godność? Słoneczko. Kamienna twarz. Chlebek. Nawet nie będę przytaczać reguł tych „szalonych” zabaw. Zastanawia mnie tylko jedno…skąd u tak młodych ludzi bierze się taka wielka nieodpowiedzialność i brak szacunku dla samego siebie?

 

Kiedy pierwszy raz przeczytałam o tym, jak w polskich gimnazjach zabawiają  się nastolatkowi, wydawało mi się, że to jakiś żart. Wygłup, którym ktoś chciał wywołać poruszenie, zamieszanie. Ale dość szybko zostałam wyrwana ze swojej nieświadomości. Kilka tygodni później wszystkie media obiegła ta szokująca wiadomość. Najbardziej popularną zabawą wśród gimnazjalistów jest uprawianie zbiorowego seksu. Co myśleli rodzice słuchając tych informacji? Chyba wiedzieć nie chcę. Co poczuły dziewczyny/chłopcy, którzy w to grali? Przyznam, że trochę mnie to fascynuje. Jestem od tych ludzi niewiele starsza, ale patrząc na to z boku, wydaję mi się, że dzieli nas przepaść,  
i wiekowa, i emocjonalna.

Chyba dla większości osób seks jest czymś w rodzaju sztuki. Sztuki miłości. Dwie osoby poznają się wzajemnie, troszczą o siebie, dbają i nagle rozumieją, że chcą, aby właśnie ta druga osoba dotykała ją, czciła każdy centymetr ciała jak największy skarb. Aby mieli je oboje tylko dla siebie…chyba, ze to tylko moja opinia i chodzi po prostu o to, żeby zaspokoić swoje potrzeby. Jak, gdzie i z kim to nieważne. Zapytam jeszcze raz. Skąd się to bierze? Czy to kwestia wychowania, problemów w domu? Tego, że rodzice nie nauczyli jak kochać, jak szanować i w seksie właśnie młodzież stara się dowartościować w jakiś sposób, nie będąc świadomym, że robią sobie tym jeszcze większą krzywdę? Czy młodzież naprawdę staje się coraz bardziej bezpośrednia, wulgarna? I takie zabawy sprawiają im „radochę”?

Chciałabym wiedzieć, co w głowach takich osób się dzieje. Poznać przyczynę ich zachowania. Nie z samej ciekawości, ale aby uniknąć takiego postrzegania świata w swoim życiu i życiu moich dzieci. Koleżanki i Koledzy! Szanujcie siebie i swoje ciało. Szanujcie miłość. Bo chyba nie ma w życiu rzeczy piękniejszej. Czasem warto na chwilę przystanąć i zastanowić się nad sobą i swoim życiem. Trzeba nauczyć się mówić NIE i dostrzegać konsekwencje pewnych rzeczy.

reporterka MAŁOLATA

AKTUALNOŚCI:ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

-1 # M_Wojnarowski 2010-06-22 21:25
Przecież gra w Słoneczko to fake. Jest to wycinek z jakiejś książki. Po prostu fikcja literacka ;) Pozdrawiam
Odpowiedz Zgłoś administratorowi
+4 # KIK 2010-06-22 21:42
Co Ty gadasz FAJNA GRA! :lol:
Odpowiedz Zgłoś administratorowi
+1 # Jachu 2010-06-23 02:29
Zbiorowy seks jest spoko, ale nie w gimnazjalnym wieku :D
Odpowiedz Zgłoś administratorowi
-1 # Mara 2010-06-23 03:35
O blllllleeee!!!
Kończe teraz 1 klase gimnazjum i dzisiaj jakaś dziewczyna tłumaczył co to jest "słoneczko" a ja nawet sie nie skapnęłam że może chodzić o takie zboczeństwo!
Moja kasa nie jest zdolna do takich rzeczy ale starsi raczej tak://
Żal mi tych ludz...:(
Odpowiedz Zgłoś administratorowi
+3 # PiotrGorski 2010-06-23 04:29
Tak sobie szybko przeczytałem ten tekst. Przypomniał mi się artykuł o tym, jak we Francji zakazano imprez zwanych "Skins Party". Co w nich jest - seks, alkohol, narkotyki. Tak oficjalnie się mówi. Imprezy są wzorowane na tej ukazanej w znanym brytyjskim serialu "Kumple" (ang. Skins). Jednak, jak sami zainteresowani mówi, nie dają się ponieść tak do końca całej tej zabawie. Uważają, co robią.

Jednak jest w tym wszystkim pewna niepokojąca rzecz - zbyt szybko młodzi ludzie zaczynają praktykować te przeróżne zabawy. Niestety, prawo też nie jest pomocne w tej kwestii z powodu wielu paradoksów. Pozostaje jedynie jedno - dorosła młodzież. Jeżeli ona będzie potrafiła młodym wytłumaczyć, co złego jest w ich zachowaniu, to może młodzi posłuchają. Czasy się zmieniają i stare zasady zaczynają być odpychane przez te nowe, niekoniecznie będące dobre dla przyszłego pokolenia ludzi, od których będzie lada moment zależeć los naszego kraju.
Odpowiedz Zgłoś administratorowi
0 # Quadrat 2011-03-21 10:38
Artykuły należy pisać na podstawie własnego doświadczenia, szczegółowego wywiadu, lub rozległej wiedzy, a nie pod wpływem pogłosek. Niestety - tekst niczym ze szkolnej gazetki.
Nie, żebym cię chcial zdołować lub zniechęcić, ale postaraj się znaleźć konkretny,niebanalny temat i omówić go dogłębnie, docierając wcześniej do do wiarygodnych źródeł. Próby dziennikarskie - ok. Lecz nie rób nic na odwal, lepszy jeden dopracowany tekst niż pięć takich "artykułów".
Odpowiedz Zgłoś administratorowi
+4 # Elwira H. 2011-03-22 07:12
No spoko. zacznę się koleżeńsko macać z kimś tam, żeby artykuł napisać. Ilu profesjonalnych dziennikarzy specjalizuje się w dziedzinach, z którymi miało tylko teoretyczne zetknięcie? A to,ze użyłam słów "przeczytałam", czy "słyszałam", nie oznacza, że pisałam to na podstawie demotywatorów, czy też jakiegoś inteligentnego portalu dla nastolatków. Zresztą tekst, jak widać, nie ma mówić o tym, co te "dzieciaki" robią, jak i dlaczego, tylko, co ja sama o tym myślę. W końcu to nie jest reportaż, nie?

Aczkolwiek dzięki za rady. Każda krytyka, byle konstruktywna pozwala się kształcić (pytanie czy krytyka wydana przez osobę rzetelną?) ;)
Odpowiedz Zgłoś administratorowi
+4 # Paulina Bielikowska 2011-03-25 05:50
Cytuję Małolata:
Każda krytyka, byle konstruktywna pozwala się kształcić (pytanie czy krytyka wydana przez osobę rzetelną?) ;)

Dobre pytanie. Niestety wadą Internetu jest to, że nie można tej rzetelności sprawdzić.
Według mnie ciekawy temat. Też jestem teraz w liceum i te dzieciaki, które ja mijam na ulicy...Kiedy nasze roczniki były w gim. czy w SP, to jakoś nikt nie włóczył się do 23, nikt nie palił i nie używał AŻ takiego słownictwa. Owszem, były wulgaryzmy, ale jak słyszę, jak dwoje "kolegów" się do siebie zwraca, to aż mam ochotę podejść i zapytać, czy zna sens swoich słów...Przeraża mnie to, co się z młodszymi dzieje...
Odpowiedz Zgłoś administratorowi
-3 # szalona 10tka 2011-05-22 10:46 Odpowiedz Zgłoś administratorowi
+2 # lol 2011-06-26 00:18
po co ty wyjezdzasz na tym forum z jakims linkiem do lady panku ?

co Ty chcialas przez to pokazac, piosenka spoko, ale nie potrzebnie ją tu dawalas
Odpowiedz Zgłoś administratorowi
0 # Kuba 2011-10-08 05:30
Emm przepraszam a co autorkę obchodzi w co się bawią jej młodsi koledzy/koleżanki? Może Im zazdrości? Może z nią nikt się tak nie bawi, choć bardzo tego chce? Seksualność jest intymną sprawą każdego z nas, i ja byłbym co najmniej WYSOCE POIRYTOWANY, gdy ktoś wpychał by mi swój długi nochal do łóżka!
Odpowiedz Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.

Kod antysapmowy
Odśwież

Google+